Блог

Горизонтальна гідроізоляція (відсікання) стін будівель

Грунтова вода, або волога, що завжди присутня в ґрунтах, контактує з вертикальними поверхнями підземного контуру будівель та споруд. У разі відсутності захисту цього контуру від впливу зволоження (вертикальна та горизонтальна гідроізоляції зовнішнього контуру), ґрунтова вода, проникаючи в матеріал конструкцій, під впливом осмотичних сил по капілярах матеріалу стін піднімається на висоту 4-5 м, систематично зволожуючи ці стіни. Таке зволоження не тільки створює підвищену вологість у внутрішніх приміщеннях з такими стінами, сприяючи появі на поверхні стін хвороботворних грибків і дискомфорту людей, що знаходяться в цих приміщеннях, а й повільно руйнує стіни.

Справа в тому, що вода, що піднімається по капілярах, майже завжди є розчинами солей, що знаходяться як в грунті, так і в матеріалі стін будівель. При випаровуванні вологи, що містяться в ній солі відкладаються в порах і капілярах матеріалу стін, закупорюють їх, сприяючи розхитування структури матеріалу та його повільного руйнування (лущення, відшарування), то й утворюють висоли на поверхні стін. Матеріалами, що найбільше піддаються зволоженню, є силікатна і керамічна цегла, вапно, цементно-піщаний розчин.

Горизонтальна гідроізоляція в стінах будівель влаштовується для запобігання потраплянню капілярної вологи до стін будівель вище цієї гідроізоляції. Зазвичай така гідроізоляція має вигляд:

– горизонтального гідроізолюючого шару, що здійснюється закачуванням під тиском або просоченням горизонтальної ділянки стіни спеціальних смол або гідрофобних рідин.

Сутність технології пристрою ін’єкційної горизонтальної ізоляції (відсічки) в бетонних, цегляних або кам’яних стінах полягає в тому, що спеціально пробурені отвори в стіні через буровий пакер у стіну під тиском за допомогою ін’єкційних насосів. поровий простір, тріщини та порожнечі в стіні в шарі певної висоти, створюючи горизонтальний бар’єр по всій ширині стіни, що відштовхує воду і перешкоджає проходженню капілярної вологи через нього. Ця процедура протягом тривалого часу перешкоджає підйому вологи. Стіна стає сухою, підвищується її довговічність, покращується зовнішній вигляд будівлі, підвищується комфортність перебування людей у ​​будівлі.