Блог

Ін’єкційні технології гідрофобізації

Фундаменти, підвали, стіни будівель та споруд мокнуть не тільки при виникненні якихось технічних несправностей або через погодні явища – вологу активно транспортують капілярні ходи в кладці. І якщо раніше проблему капілярного підсмоктування вологи можна було вирішити лише застосуванням гідрофобізаторів, що імпортуються зі США, Німеччини та інших країн, то сьогодні на ринку є український аналог — Hydroguard – однокомпонентний водорозчинний матеріал на основі гідрофобних кремнієвих сполук, який пропонує компанія «Гідромоноліт».

Проблема капілярного підсмоктування

Частини конструкцій, що знаходяться під, над або на рівні ґрунту, постійно відчувають навантаження, пов’язані з впливом води – ґрунтової напірної, гравітаційної або зливової, а циклічне перетворення води на кригу або пару призводить до утворення тріщин. Внаслідок чого виникає корозія, розвиваються пліснява та грибки, погіршуються теплотехнічні властивості фундаментів та стін, тим самим підвищуючи витрати на обігрів приміщень. Більш того, наявність солей, що кристалізуються, послаблює і пошкоджує молекулярну структуру будматеріалів, що створює небезпеку для статики і стабільності всієї споруди.

За наявності капілярного підйому вологи зовнішня гідроізоляція малоефективна або зовсім неефективна – потрібно створювати внутрішній горизонтальний заслін.

Технологія

Найнадійніший спосіб створення внутрішнього горизонтального заслону – ін’єкція, тобто закачування спеціальних складів через підготовлені отвори безпосередньо в саму конструкцію або грунт, що примикає до будівельних конструкцій.

Застосування технології ін’єктування дозволяє повністю перекрити доступ вологи через пори в матеріалі, з якого збудовано будівлю, чого не можна домогтися простим закупорюванням щілин і стиків. Гідрофобізатор заповнює собою всі щілини, тріщини, проріхи і капіляри, створюючи водонепроникну еластичну мембрану.

Ін’єкційні технології дозволяють виконувати горизонтальну гідроізоляцію при будівництві, реставрації чи ремонтах не тільки житлових будівель, а й таких складних конструкцій, як тунелі метро, ​​системи каналізації, басейни та інші штучні водоймища, підземні паркінги, промислові об’єкти.

Недоліком ін’єктування вважають більш високу собівартість матеріалів та обладнання порівняно з іншими методами гідроізоляції, проте економія на інших параметрах зрівнює і навіть знижує загальні витрати.

Аналіз стану конструкцій

Спосіб проведення ремонтних робіт залежить від типу кладки (цегляна, кам’яна, змішана), будматеріалу (монолітний бетон, залізобетонні вироби, повнотіла або пустотна цегла, газосилікатні або бетонні блоки та елементи, вологоємний камінь тощо), товщини та структури стін ( одношарова, сендвіч).

Перед тим, як приступати до роботи, необхідно провести ретельне обстеження конструкцій на наявність порожнин, тріщин та інших дефектів. Все це дозволить уникнути помилок при виборі матеріалу для горизонтального відсічення капілярного підйому вологи.

Застосування Hydroguard для припинення капілярного підсмоктування води

Hydroguard – готова до застосування гідрофобізуюча рідина на основі силікатів та силоксанів. Швидко та легко проникає у вологі фундаментні та стінові конструкції будь-якої товщини. Взаємодіючи з основним будівельним матеріалом на хімічному рівні, надійно герметизує конструкції, забезпечуючи горизонтальний заслін капілярного підйому вологи.

При цьому слід враховувати, що створення горизонтального гідроізоляційного заслону з використанням ін’єкційного гідрофобізатора Hydroguard ефективно лише за наявності вапна у складі кладки (як правило, старі, у тому числі старовинні будівлі та споруди) та відсутності водяного навантаження, тобто там, де немає виходу води .

Створення горизонтального заслону дозволяє досягти припинення капілярного підсмоктування води в бетоні та кам’яній кладці шляхом звуження або повного перекриття капілярної структури кладки. Ефект досягається завдяки тому, що при взаємодії гідрофобізуючого розчину з вапном, що є в кладці, утворюються нерозчинні хімічні сполуки, що припиняють капілярне вбирання.

Ін’єкція Hydroguard проводиться без тиску або під тиском – залежно від стану вологості будівельної конструкції.

Ін’єкції під тиском рекомендується застосовувати в тих випадках, якщо кладка значною мірою або повністю просочена водою. Hydroguard нагнітається в шпури під тиском приблизно 10 бар за допомогою ін’єктора. Час просочення має становити не менше 24 годин, тим самим забезпечується ступінь просочування конструкцій, що обробляються, до 95% (при подачі під тиском). Витрата не менше 15 кг/м2 площі поперечного перерізу стіни.

Важливо, що цей матеріал можна застосовувати в залізобетонних конструкціях – він не викликає корозії арматурної сталі.

Введення ін’єкційного гідрофобізатора Hydroguard в бетонні та цегляні будови у багато разів підвищує якість будівництва та гарантує повну водонепроникність, забезпечуючи природний повітрообмін. Крім цього, ін’єкційна гідроізоляція значно збільшує міцність матеріалів та їх стійкість до механічних пошкоджень.